Den plný dárků

V sobotu ráno mi zazvonil budík. Dneska žádné polehávání, pěkně vstávej, jedeš do Ostravy na výstavu Zdraví a duše. Byly jsme domluvené s Alčou, že se sejdeme ve vlaku. Nejradši bych jí zavolala, že nikam nejedu. Venku to vypadalo, že bude nádherně a já budu zase celý den zavřená v místnosti mezi spoustou lidí. Nechtěla jsem jí to však na poslední chvíli odříct, tak jsem se rychle oblékla, nasnídala a tradá na vlak.

Setkání…

Na nádraží jsem potkala sousedku, s kterou jsem se dlouho neviděla. Má chlapce autistu a ten miluje vlaky. Ví o nich úplně všechno. Také jeli do Ostravy –  na výstavu lokomotiv. Cesta nám krásně utíkala povídáním, když ve Studénce přistoupila Alča. A světe div se, zrovna do našeho vagónu:).

Shodly jsme se, že se nám oběma moc nechce, že by bylo lepší být někde v přírodě. Ve Svinově na nádraží jsme si na informacích nechaly vytisknout odjezdy vlaků, že když nás to nebude bavit, pojedeme domů dřív.

Jablka…

Tramvají jsme dojely až do centra a šly si do Lasa koupit ještě svačinu. Měla jsem chuť na jablka. Vzala jsem si dvě krásně červené, chci je zvážit, rozhlížím se a váha nikde. No nic, asi se to váží u pokladny. Byla sobota dopoledne, tak pokladny byly přeplněné.

apple-661670_1920

Když jsem došla na řadu, pokladní říká: „Nemáte to zvážené!“ A já na to: „Já jsem žádnou váhu nenašla.“ Pán za námi říká: „No to je divné,vždyť jsou tam dvě vedle sebe.“ Pokladní nelenila a šla mi jablka zvážit. Bylo mi to nepříjemné, tak jsem se pánovi za námi omluvila, že zdržuji. A on, přestože zpočátku vypadal napruženě, říká: „Vždyť se zas tolik neděje, jsou horší věci na světě.“ A usmál se. Jeho reakce mě překvapila a potěšila.

Přednáška…

Konečně už jsme došly na výstavu. Dostaly jsme od kamarádky volňásky, tak jsme si dokoupily jen vstupy na přednášky. A hurá do dění. Všude bylo plno stánků s kamínky, obrázky, knihami, orgonity, výrobky z přírodních materiálů, léčebnými produkty. Bylo se na co dívat. Protože jsme chtěli na přednášku o andělském léčení, tak jsme to jen „proletěly“ a šly si sednout do sálu.

Bylo tam už plno, ale na nás čekala vzadu dvě poslední místečka. A ještě vedle sebe! Přednáška byla moc fajn, paní nám nakonec udělala meditaci na odpojení závislostí. To se může vždycky hodit:).

angel-583148_1920

Knížka…

Alča chtěla jít na další přednášku, ale já jsem měla chuť se trochu po výstavě projít. Tak jsme se rozdělily. Pomalu jsem se procházela mezi stánky a kochala se těmi nádhernými výrobky. Zastavila jsem se u stánku s knihami. Páni, oni tu mají knížku, kterou mamka shání už půl roku! To mám štěstí, hned ji koupím.

Protože knihy jsou moje srdeční záležitost, prohlížím si, jestli bych nenašla nějakou i pro sebe. A našla! Vyloženě si mě přitáhla. Je od Doreen Virtue: Jak zahojit truchlící srdce. Má tak nádherné obrázky a texty, že neodolám a kupuji si ji také, i když jsem zrovna nikoho neztratila.

20160926_104212

Tanečnice…

Mé kroky mě vedou dál. Slyším nějakou indickou hudbu. Přicházím do centra výstavy a tam je přehlídka orientálních tanců. V druhé řadě je místo, usedám na něj a nechávám se unést ladnými pohyby tanečnic. Představení skončilo a mě zaujaly obrazy pana Ševčíka. Má vystaven celý zvířecí horoskop. Moc pěkné. Plní mě to radostí a klidem.

Meditace…

Pomalu procházím kolem dalších stánků a nechávám na sebe působit jejich atmosféru, když mě najednou osloví mladá žena. „Chtěla byste si na chvíli zameditovat?“ V první moment si říkám, vždyť jsem meditovala před chvílí, ale pak mě napadne myšlenka, že bych to mohla zkusit. Mrknu u jakého stánku stojím – je to Sahadža jóga. Tak jo, zkusím to. Zkušeností není nikdy dost. Meditace dělám, ale nepravidelně.

Dostávám návod, co budeme dělat a pak mě žena vede krok za krokem. Je to krátká meditace spojená se slovy. A ta slova mají velkou sílu. Slova, odpusť sama sobě, mi vehnala slzy do očí. Tak tady mám ještě rezervy. Odpustit druhým to mi jde, ale co sama sobě? Děkuji za tuto informaci.

20160926_103019

Šaty…

A pokračuji dál. Přímo naproti mě je stánek s batikovaným oblečením. Ó, jak krásné šaty! Volají na mě, zkus si mě. Tak neodolám a vyzkouším je. Padnou mi jako ulité. Nemám s sebou tolik peněz. Paní však nachází řešení. Peníze ji pošlu na účet a ona mi šaty pošle poštou. Děkuji, to je skvělé.

Esence…

Den se mi plní samými krásnými zážitky a milými lidmi. Radostně kráčím dál a můj zrak padne na sady nádherných barevných lahviček. Jůů, to je přece Aura-soma. Dívám se na lahvičky a paní z Rožnova se mě ptá, která se mi líbí nejvíc. Vím, že se vybírají tři lahvičky a tak jí je vyjmenuji. Dostávám výklad, co to znamená, na čem bych měla pracovat a co v životě změnit. Jsem nadšená, všechno do sebe hezky zapadá.

essence-419673_1920

Falung gong…

Tak už jsem úplně uchozená a v tom se potkávám s Alčou. Má skvělý nápad, že si zajdeme na latíčko. Prima, trochu vzpruhy potřebuji. Alča běží ještě na jednu přednášku a já si jdu sednout na židli. Jenže moc neposedím. Zrovna začíná cvičení FALUNG GONG. Cvičení, no prima. To já ráda. Pohyby jsou pomalé, ale velmi účinné. Cítím se jako znovuzrozená.

Houpání…

Pomalu se blíží zavírací doba výstavy. Jdu hledat Alču, ale nikde jí nevidím. Tak si říkám, že půjdu už ven a počkám na ni na čerstvém vzduchu. Vycházím před budovu a naproti východu je stánek se závěsnými houpacími křesly. No to je přesně, co bych chtěla.

Jdu si pro letáček a paní mi nabízí, jestli se chci pohoupat. Jasně, že chci. Sedám si do houpačky, je krásně vypolstrovaná a dokonce má popruh pod nohy, takže si je můžu pohodlně natáhnout. To je blaho! Jestli bylo v těle ještě nějaké napětí, úplně cítím jak pomalu těmi houpavými pohyby odtéká. Úplný relax a nádherný závěr tohoto nabitého dne.

 

Poděkování…

Ve vlaku sleduji míhající se krajinu se západem slunce a mám v sobě obrovskou radost a pocit naplnění. Dostalo se mi dneska spousty dárků od neznámých lidí, potěšilo se mé srdce i duše. Také tělo dostalo svoje. Jsem ráda, že jsem ráno své rozhodnutí nezměnila. Všem děkuji za krásný den.

Ivana Mutinová
Miluji život a baví mě užívat si ho plnými doušky. Mým posláním je pomáhat dospělým i dětem nalézt příčiny jejich zdravotních nebo psychických problémů. Učím je jednoduché techniky a komunikační dovednosti, aby si dokázali poradit s každou životní situaci a uměli přijmout a také zpracovat své emoce. Jsem autorkou eBooku Kurz efektivní komunikace>> a 5 technik, jak nebýt manipulován>> Zde si můžete přečíst můj příběh>>
Komentáře
  • Naučte se 5 jednoduchých technik, které Vám pomohou zvládnout každodenní manipulace a učiní Váš život zábavnějším.