Mám na to právo?

Jak to začalo…

Před rokem a půl mě bolela pata. Přes všechna odblokování, která jsem si udělala, se bolest vracela zpátky. Můj přítel říkal, že má zázračný sprej, který mi určitě pomůže. Nejdřív jsem mu nevěřila. Když však, po jednom časově náročném výšlapu, mě pata zase rozbolela jako čert, tak jsem si „stříkla“.fotky panasonic 668

Páni, byla jsem nadšená. Bolest ustoupila a tak jsem Lavyl zařadila do svého repertoáru jak pomoci sobě i druhým.

Telefonát od kamarádky…

Před dvěma týdny mi volala kamarádka, že potřebuje sprej, protože na ni něco „leze“ a ona nemůže zůstat z práce doma. A že, až si udělá svoji objednávku, tak mi ho vrátí.

Moc se mi to nelíbilo, protože bych na něj mohla mít kupce, ale vyhověla jsem ji. Říkala jsem si, že si přece máme pomáhat.

Zádrhel…

Za hodinu na to mi napsala sms, že uzávěr je nějaký špatný, protože, když sprej otvírala, tak ji trochu vytekl. To je divné?! Uzávěr má pečeť a ještě ochranný kryt. Když jsem ji to dávala bylo všechno v pořádku.

Vysvětlení…

Nelenila jsem a volám ji, co že se jí stalo. Když mi popsala, jakým způsobem sprej otvírala, vše se vysvětlilo a sama musela uznat, že chyba byla na její straně, protože pootočila závitem. Říkala jsem si, co mi to chce říct? Asi si mám zase vyzkoušet v praxi, co jsem napsala v ebooku 5 technik, jak nebýt manipulován.

lavyl obrázek   Zase se to zamotává…

Sprej dobře účinkoval, a proto, když se moje kamarádka setkala s paní, která má problémy se  psem, doporučila ji ho. Sprej na zvířata funguje velmi dobře.

Paní nadšená a milá kamarádka jí slíbila, že jí sprej prodá bez provize, protože si bude dělat svoji objednávku. Když mi to řekla, pomyslela jsem si, že to je její věc.

Jsem vtažena do hry…

Jenže pak se situace změnila a kamarádka na objednávku neměla peníze. Zavolala mi, jestli mám sprej a jestli bych ho paní prodala. Měla jsem, klidně jí ho prodám. Na to ona však říká, že by ho chtěla bez provize, protože to paní slíbila. Tak to jsem už nevydržela a zeptala jsem se jí, jestli chleba v obchodě taky kupuje tímto způsobem.

Měla jsem ze sebe radost, že jsem se nenechala zatlačit do kouta. Já jsem přece zainvestovala peníze, jezdila jsem na školení, vložila jsem do toho svou energii. Tak si tu provizi zasloužím jako každý jiný obchodník.

Hovor jsme ukončily, že se mi ještě ozve, jestli si sprej paní vezme, i když bude s provizí.

Hra pokračuje…

Byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Trošku jsem si říkala, že jsem nemusela být tak tvrdá. Co když ten člověk je ve finanční tísni.

Rozuzlení přišlo nečekaně. A moc jsem se nakonec pobavila. Paní si sprej nekoupila. Shodou okolností, protože v životě není nic náhoda, jsem se dozvěděla o koho šlo.

Pro mě k neuvěření. Je to majitelka řetězce obchodů. Žena, která jezdí několikrát ročně na zahraniční dovolené. Musela jsem se smát. Opravdu tento člověk potřebuje „šetřit“ tímto způsobem, že obere o právoplatný výdělek někoho jiného?

Životní zkouška dopadla dobře…

Na druhou stranu jsem byla ráda, že jsem touto zkouškou manipulace zdárně prošla.

Že jsem se nenechala ovlivnit falešnými pocity viny a strachu. Kdykoliv si na to vzpomenu, cítím v sobě velkou radost, že jsem to ustála.

Ivana Mutinová
Miluji život a baví mě užívat si ho plnými doušky. Mým posláním je pomáhat dospělým i dětem nalézt příčiny jejich zdravotních nebo psychických problémů. Učím je jednoduché techniky a komunikační dovednosti, aby si dokázali poradit s každou životní situaci a uměli přijmout a také zpracovat své emoce. Jsem autorkou eBooku Kurz efektivní komunikace>> a 5 technik, jak nebýt manipulován>> Zde si můžete přečíst můj příběh>>
Komentáře
  • Naučte se 5 jednoduchých technik, které Vám pomohou zvládnout každodenní manipulace a učiní Váš život zábavnějším.